DipNot (yeni)

…….

……….

……………….

şimdi HAZIRIM, YAZABİLİRİM

en son ne zaman dipnot yazdığımı hatırlayamadım… bu yepisyeni dipnotun giriş kısmı da hayalimdeki gibi olmadı (hiçbir zaman da olmayacak da neyse). konuşmak ya da yazmak çok kolay da neden giriş kısmı bu kada zor anlayan yoktur heralda! zaten o giriş kısmı yüzünden seven sevdiğine sevgisini söyleyemiyosa demek ki. (diyorum ki; dipnotta hiç kurallara uymicam, konuştuğum bozuklukta yazıları yazıcam ama öyle olmuyo nedense. yine bi bakıyorum bağlaç olan “ki” ve yine bağlaç olan “de-da” ayrılmış önündeki kelimeden.(parantez açmayı da özlemişim (bak yine “da” ayrıldı) açmadan duramiyorum ?) 7. sınıf Türkçe dersi iyice düzenimi bozmuş olabilir. bu senenin ilk ünite konuları arasında kelimede anlam, paragrafta anlam, konuşma sanatı vs falan vardı… neyisa).

şu “comic sans ms” yazı tipi msn dönemini hatırlatıyo ya. çoğumuza da hatırlatıyodur sanırsam. neydi bee. o neden gitti bilen var mı? ben hatırlayamıyorum. açılmaya çalışırken dönüp duran bed cisimleri hatırlıyorum ama sonrası hiç yok bende. neyisa. skype asla msnin alternatifi olmadı. (ulan mesajımı da verdim ha! şindi microsoft bunu dikkate alacak ve “biz hata ettik. skype tutmadı. alın size eski msn ve “ne dinliyorum”u gösterme özellikleri” dicek

her neyisa. söylemek istediğim bir-iki mevzu var. Wattpad ile ilk tanışma maceram ne yazık ki sadece hikaye yüklemekle ilgiliydi. yani hikaye okuyarak Wattyi tanıma şerefine erişemedim. şimdi de okuduğumu söyleyemem. açıp okumaya gayret ettiğimde de yazım yanlışları çok sorun değil de o edilen hakaret dolu yorumları görünce hiç yoktan başıma bela almiyim diyorum.

yazım yanlışı hakikaten sorun değil. ben o kelimeleri düzelterek okuyabilirim, bunu yaparım. fakat okumaktan başka hiçbir meziyeti olmayan insanların birilerini aşağılamasına göz yumamam. ya kimseyi küçümsemek istemiyorum da okudukları amatör hikayelerle geliştiremedikleri vicdanları daha da bozulurken insanların, ben hala nasıl Wattpad’de o kişilerle bi şeyler paylaşıyim?

herkesin inancı elbette kendine yücedir. ister Nur Suresi 31. Ayet’te olduğu gibi örtünmenin Allah’ın emri olduğunu düşünür, bu emri yerine getirirsin, istersen de beş vakit namazı atlatmayan, Kur’an dersini her gün okuyan, zikir yapan ama aynı zamanda denize bikiniyle giren, saçlarını örtmeyen biri olursun. bu tamamen sen ve nefsinle ilgili bir mesele. ben karışamam, karışıp eleştireni de sevmem. bu söylemek istediğim şu değil “yani napalım? Allah’ın emirlerini de mi anlatmayalım?”

ya sen bana Allah’ın emrini yobazlığınla nasıl anlatacaksın? empatiden yoksun beyninle bana nası faydalı olacaksın? sen başına bi örtü taktın diye çok mu dindarsın yani? twitter’da ettiğin küfürler nereye gidiyo peki? karadelikler içine çekti, yok oldu gitti!!!

alla alla… bak sen ya şu işe. sen önce kalbini ve dilini temizle hadsiz. hikayeyi wattpadde yayınlarken son dönemlerde iyice midemi bulandıran bikaç kişi vardı. hele birini hiç unutamıyorum. bana dinden imandan bahsediyor, okuyan diğer insanları da galeyana getirmeye çalışıyordu. neymiş “evlenmeden ilişkiye girmişler, zina yapmışlar!”

söyleyenin profil fotosundaki dekolteyle ben dursam hasta olurum üşümekten. ben sana karışıyomuyum? bu kadar Allah’ın yasaklarını düşünüyosan bi giyinseydin demediğim için mi hakaret ediyosun demez miyim? demem. ne muhatap olcam ya onun gibi bi şirretle. anlatsan da anlamazlar zaten.

bu ve benzeri çok eleştiri vardı. eleştiri benim baş tacım. yapıcı eleştirilerin çok katkısını gördüm ben. düzenlemelerde olan değişiklikler o yapıcı eleştirilerin sayesinde desem yeridir. ama o zina mevzusunu değiştirmedim, değiştirmicem. İslamı bu türdeki müslümanlardan öğrenemezsiniz maalesef! ben bu kadar dar kafalı, bu kadar karşısındakinin halinden anlamayan, bu kadar kibirli bir topluluk daha bilmiyorum. Müslüman olduğunu söyleyip, aslında Hazreti Muhammed’in yaşayışını hiç bilmeyen kişilerden bahsediyorum. şu an deizme bu kadar rağbet varsa şimdiki Müslüman geçinen yobazların bunda emeği yadsınamaz bence.

çok okuyan ama güzel ilim okuyan insanları inceliyorum. hele bir çantacı Necmi abi var… Allah ondan razı olsun. you tube’a Çantacı Necmi abi yazınca bile videosu hemen çıkar. orda bahsettiği inançsız insana gösterilen tepkiler aynen öyledir. “ooo sen inanmıyor musun? zındık, kafir! cehenneme gidince görürsün! bununla uğraşılmaz!” falan bu gibi sözleri illaki birileri yanınızda kafir gördüklerine demiştir. denir. deriz… biz böyle bi milletiz. biz her şeyi deriz. demeliyiz. çünkü biz üstün ırkız! Necmi abi gibilerse kınamıyo, küçümsemiyo, “sen de insansın ben de insanım” nazarıyla bakıyo.

ya bi eleştiri okudum eskaza. “Türk askerini,” diyo “nasıl seks düşkünü sapık olarak yazarsın! seni yetkililere bildiricem!”

kazığa oturtacak nerdeyse. ülen sen kimsin la sen kimsin? ? bu ne özgüven. özgüven rezervini bu kada sömürmeyeydin de baa da kalaydı lan!!!

yau Türk Askeri insan değil mi? senin dar kafanın içindeki kalıba sığmak zorunda mı? götünden element uydurur gibi dizeler sıralıyosun. sana ne abiii…

iyi ki tevbe etme nimetinin kabulünü Cenab-ı Hakk insana bırakmamış. tevbemizi kabul edenimiz Yaratan… İnsanoğlunun vicdanı seni direk cehenneme yolluyor nitekim (bu arada ilk kez bir dip notta cümle içinde “nitekim” kullanmış olabilirim ? çok havalıymış lan)

yarimle dudaklarımız ilk buluştuğunda nikahımız yoktu. babam güvenmemekte, bizi yannız bırakmamakta haklıymış, haklı. biliyor da gençlere güven olmicaanıı. canım babam… şimdi olsa daha ahlaklı davranırdım baba. aşkı bakışmaktan ibaret sananlar anlamaz. aşkın kimyası gözle kalmıyor, bilginize ?

ne yazdım haa. şindi gidiyim, yine gelirim

endipnot: yukarıda parantezi kapamamışım ama kapamicam o satırlar hava alcak. çok havalı olcak! en havalı bu dipnot olcak

-bu hepten kafayı yedi

öyle deme ama aliye kırılıyorum…

neyisa (:

lütfiyeNİZ

DipNot (yeni)” için 6 yorum

 • 23 Ekim 2018 tarihinde, saat 21:50
  Permalink

  O edep dersi verenler kim bilir kendileri ne naneler yiyolar LütfiyEM … Ben yapmam etmem, evlenmeden eşimi öpmedim diyenin ben alnını karışlarım gelsin gözümün içine baka baka sölesin de cevabını vereyim ay daha neler söylicem de neyisa LütfiyEM ….

  Yanıtla
  • 23 Ekim 2018 tarihinde, saat 22:47
   Permalink

   kimin ne yaptığı bizim umrumuzda değil, keşke biz de onların umurlarında olmasak. ne kadar önemliysek uğraşmaktan vazgeçemiyolar ?

   Yanıtla
   • 24 Ekim 2018 tarihinde, saat 09:58
    Permalink

    😀 bak oni doğru dedin LütfiyEM …

    Yanıtla
    • 24 Ekim 2018 tarihinde, saat 11:33
     Permalink

     aklın yoluna bayılıyorum yahu

     Yanıtla
 • 14 Kasım 2018 tarihinde, saat 22:56
  Permalink

  yaa ne güzel bi insansın masallah kalemine hayran kaldım dipnotların bitiriyo beni

  Yanıtla
  • 15 Kasım 2018 tarihinde, saat 10:03
   Permalink

   ? nefsim bu övgüyü nası sevdi bi bilsen
   güzel düşünmeyen güzeli göremiyo, sevgili güzel insan aysemiha (kullanıcı adı kullanılmıştır) ❤️

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir