DipNot

Bu günde aslında “dipnot” yoktu. Özledim mi nolduysa artık var bişiler.

*Marazın neyki yazma gereği duydun*

Ben de dicem ki; size yazmayı özledim ?

Lağğğnn ? bütün okurlara asılıyomuşum gibi algılanmasın!!! Yok! Yok öyle bişi!!

-senden daha manyağı mı var?

kalbimi kırıyosun aliye

-ne söyleyeceksen söyle! Yatsıya kadar seni mi bekleyecek bu millet

“Ice Age 3″te kendi ayağını boğazlayan Buckminster kadar kafadan çatlak bir haldeyim. Birkaç yıl önce severek okuduğum kitapların çoğunu bağış kutusuna ayırdım ? Bazılarında dükler var, bazılarında kont. Hepsi de çerezlik kitaplar. Hala bir kütüphane dolusu kitabım daha var. Onları seviyorum, onlar benim canım. Neyisa ha!! (Yazmaya başladığımda (ne yazacağım hala aklımda) o meseleyi buraya iliştirip gitçektim. Ama… Ne birikmiş içimde arkadaş ya. Yazdıkça yazasım geliyo ?)

2016’da aldığım, ama onları okumak yerine Aziz Nesin, Yavuz Bahadıroğlu, Ahmet Anapalı, Thomas Harris okumak suretiyle (aynen, karmakarışık bir Yazar grubu listem var. İş arkadaşım (Yener ? bak seni yazcam buraya) diyoki; “şu kızın ne olduğunu neci olduğunu çözemedim. Bi gün Aziz nesin okur, bi gün Risale, bi bakarsın türkü dinler, ertesi gün rock. Nesin sen! Ajan mısın kızım!”

??????

Bi ara didim ki; şu bir sürü para saçtığım kitapları bi okumaya başliyim artık. İkisini okuyup bağış kutusuna attım bile. Neyisa ha!!

Havaar komşular havaaaarrr

Beni benden kurtarın

….

………..

Kimse yardım etmicek sanırsam ? devam ediyim ben ? (böyle de pozitifim lan)

Mesele, yani bir dolu kelime yazmamın nedeni şu; o hani tarihi kurgularda dük, kont, marki bilmem neleri yazıp, bir de “şöyle yakışıklı, böyle mükemmel” diye bize yutturmaya çalışan vicdan sahibi olduğunu umduğum Yazar ablalar! Elinizi vicdanınıza koyun!!!

Hadi bul koy vicdanına (Cem Yılmaz, büyüksün 🙂

Abi, sen 1.90 boyunda, esmer, bambaşka gözlü, KASLI, saçlı, köşeli erkeksi çenesi olan mikemmel bir adam olsan ne yazar? Hııııı? Soruyorum ne yazar? Yahu lazımlığa işeyip (afedersiniz sansürsüz yazcam) sıçan bir adam ne kada mükemmel olabilur?

Hadi lan ordan! Mükemmelmiş! Medeniyeti şapka ve takım elbiseden ibaret sanan cins!

Derdim bu. Sırf bu yüzden artık tarihi kurgu okuyamıyorum. Dükler kontlar kovalasın sizi emi. Kaç kişi okuduğu hayali kahramanın tuvalet adabına takılır ki ??? ben bitmiş, ben bitmiş, ben bitmişim vayyyyy.

Son kez annatmak istediğimi de annatıp gitçem artık =)

|Biz|

Bir ay boyunca mobilya ve duvar boyayıp, evimizi karmakarışık bir halde bulundurdum. Genellikle evde inşaat olduğunda huzursuz olan kadın tipine dahil olmadığımı da fark etmiş olduk ? cins da. Hiç kasmadım baba. Peşimden kovalayan mı var? Yeak yağğ. Neyisa. İşlerin bir kısmı bitti, yarim yatak odamıza avizemizi takıyor. O da o kadar çirkin bişi ki ? zamanında ona nası para vermişim …. Emin değilim her şey muammaaaaaaaaaaa… Muammaaaaa (taam taam uzatmicam 😉

Neyisa ama taktık gene. Ennihaye atsan atılmaz. Malımda kimetli (kıymetli).

Önceki akşam oynadığımız masa oyununda yarim beni de oğlumu da delirtti. oyun oynarken çekilmez biridir, ben temizlik yaparken. Sinirli olurum, söylenirim. Gerçi zararım kendime, beni kimsenin taktığı yok ?

Neyisa. O gün o avizeyi takıyo, bende yatağa sırtüstü yatmış onu izleyip tespitlerimi sıralıyorum. “İyi ki evlenmeden önce seninle oyun oynamadık! Sana çok kızardım kesin ben, evlenmek istemezdim.”

Sessiz sessiz gülmeye başladı. “Niye güldün?” dedim, “o zaman hile mi yapardım sanıyosun? Konuşur muydum lan ben karşımda seni alabilme ihtimalim varken…” dedi.

Acayip bi adam.

Aslında bana ters bişi söylemeliydi ben de ‘iyi ki birlikte temizlikte yapmadık. Benden kesin kaçardın’ dicektim. Ama o yine benim boyumdan büyük romantizmiyle artı puanları topladı.

Bak ya… Hatırlayınca bile yüzüm güldü lan. Neyisa 🙂

Candan Öte’yi okuduğunuzda dört yüz bin kelime (dipnotsuz) okumuş oluyorsunuz. Noter tasdiki akmak için 1023 sayfadan, ötesini sıkıştır berisini sıkıştır 522 ye düşürebildik neyse ki. Noterden bir fiyat alalım dedik. Elyabancı noter “6.000,00 olur, zaten beş yüz satırdan sonrası için sembolik bir rakam alıyoruz,” dedi.

Yazarken kendini kaybetmicen. Yazdımda yazdım, yazdım da yazdım. 6.000,00 lira neyy lağğnn! Sen sayı saymayı biliyomusun teyze? Akrabamız da 5.500,00 fiyat verdi. Ben fark ettim fakirmişim ? ya da pinti ??? hikayesini noterde tasdikletenlerde çok “zenginsiniz ..k.” Bu replik “Uykusuz Fırattan, bilenler küfrü hatırlamıştır 😉

Küfürü yazamadım ya la ?

Neyisa.

benii çok sevin ve özleyin. En çok beni özleyin 🙂

lütfiyeNİZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir