DipNot

Birkaç kişi için devam etmiştim watide hikayemi yayınlamaya. Bırakıp gitmek istediğim her vakit onlara verdiğim sözle de gidememiştim. Ciddi anlamda çok sevdiğim o birkaç kişiyi, alfabeden aldığımız harflerin bolluğunda kurduğumuz samimiyetin haricinde tanımıyorum bile…

Seslerinizi hiç duymadım, sıcacık varlıklarını hissederken sohbetlerinize erişemedim. Fakat tanımasakta bir insana nasıl kardeş olunur öğrendim. Nasıl derdiyle dertlenilir gördüm.

Ben 29.03.2015 tarihinde Wattpad’e üye olup, aynı gün hikayesini paylaşmış aceleci bir ruh hastasıyım. Önce uygulamayı tanıyıp, öğrenip, sonra hareket etseydim aceleci mizacıma ters bir olgunlukta bu kadar sıkıntıyı da yaşamazdım belki.

Neyse ki bitti…

Verilmeyen oylara, üşenerek ya da bir başka nedenle yapılmayan yorumlara, gizli gizli okuyupta sinsice şikayet edenlere, arkadaşlarının başarısız hikayelerini kendi vefalarıyla destekleyenlere, tehdit edenlere, işi düşüp yardıma ihtiyacı olduğunda sorununu yorum olarak yazanlara…

her şeyin ne kadar da boş olduğunu bilmeyen bunu asla anlayamayacak çok büyük bir kitle var ne yazık ki. ancak biz ? bunları çoktan aşdık dimi

Siz bilmediklerinizin, bilinmeyeceğini sanarken hiçbir şeyin gizli kalmayacağı bir evrende yaşamaya mahkumsunuz.

“Kurulu bir makineyim ya arıza yaparsam
İstemediğim halde ya devrelerimi yakarsam
Dik durmam gerek, ya yere yıkılırsam
Ya bir çuval inciri mahveden ben olursam
Bir daha düşünecek olsam AYNI YANLIŞI İKİ KERE YAPAR MIYDIM? SANMAM
Eyvahlar olsun bir daha kanmam
Ne de zor oluyor aradıklarımı bulmam
Sorduğum soruların yanıtını almam
Cevap belliyse sorusunu sormam
Dişlerim sivri ama korkma ısırmam 😉
Bana “bit lan” artık derler azalmam…

Sagopa, abim… Ben derdimi anlatayım diye mi yazdın bu müthiş şarkıyı?

Her şey bitiyor işte… Candan Öte de bitti. İşin enteresan tarafı daha yazabileceğim öyle konular vardı ki… ? sonu gelmeyecek gibiydi.

Ara ara Fuat ve Mete’nin benzerliklerine dair bir şeyler yazmıştım. Hatırlar mısınız bilemedim şindi. Her fırsatta mesaj verircesine sıkıştırmıştım aralara o cümleleri. Mete’yi kaybetme korkusuyla ameliyathanenin kapısı önüne çöken Fuat… Kardeşine olan sevgisiyle onu korumaya çalışan Fuat…

Ocak 2019 gibi wattpad hesabımı kapayacağımı bildirirken açıklamak isterim ki; o uygulama benim için biteli çok oluyo. FATMA YAŞAR GÜLENER’in (ruhuna bir Fatiha yollayalım) ölümünü gördüğüm gün benim içimdeki wattpad sevgisi de öldü. Ya o nasıl güzel bir insandı ya… Yazdığı her satır yorumda şefkatini hissediyordum. Vefatını öğrendiğim gün onun ruhu için Kur’an okumadan önce gözlerimdeki yaşlarla klavyeyi göremezken wattpad hesabına girip profiline “Fatmam” yazdığımı hatırlıyorum.

Onun kabrinin pür nur olması, mekanının da cennet olması için duacıyım.

Endipnot: Sürekli “Allah’ı anan kişiler nasıl zina yapıyor? Yaptığınız yanlışın farkına varmanızı diliyorum” şeklinde eleştiride bulunanlara birkaç söz söylemek istiyorum; ANLATMAK İSTEDİKLERİMİ KURGUYA DÖKÜP, BİRKAÇ SATIR KARALADIM. NE İLMİHAL YAZMA NİYETİYLE BAŞLADIM BU İŞE NE DE BİLGELİK TASLAMA. BEN NE KADAR KUSURLUYSAM, YAZIĞIM KARAKTERLER de O KADAR KUSURLU. ÇÜNKÜ YAZDIKLARIMDA İNSAN. ROMANI NASIL BİR ZİHNİYETLE OKUYORSUNUZ?

Eğer bu hikayedeki genç kıza özenip, evlilik dışı hamile kalmaktan endişeliysen kendin ve bazı gençlerin, öyleyse tüm cinayet romanlarını toplatmalı zira Hannibal Lecter ve Francis Dolarhyde çok özenilesi katiller ?

Ezcümle; Bu kadar günah kaygısı taşıyanların hala roman okuyo olması, hele hele eleştiride bulunması hakikaten acınası. Git faydalı, seni günaha sokmayacak eserleri oku, hiç değilse amatör olarak yazan kişileri tenkit edip, Peygamberimizin “karşınızdakini kınamayın” düsturundan uzaklaşmamış olursun.

Söylemeseydim içimde kalırdı

Demişim 2017’de. Çok da iyi demişim. Kendi dipnotumu sabote ederken bu seferde Fatma’mı andım. Bu son eski dipnottu. Ulan her şeyin de sonu var ha! alın hayatın reçetesini tekrardan yazdım buraya ?

Neyisa… Yeni dipnotlara başlarız artık hep bile *-*

lütfiyeNİZ

endipnot: Candan Öte’ye 427.330 kelime yazmışım. bu rakam siteden, 429.253 pagesin fikri. bu kadar kelimeyi tekrar tekrar okuyan gözlerinize sağlık…

DipNot” için 4 yorum

 • 16 Kasım 2018 tarihinde, saat 11:41
  Permalink

  Emin ol hep okunacak LutfiyEM …
  Ahh metem Aahh larim bitmeyecek biliyorsun ?
  Diğer hikayeleri bu şekilde sabote edebilirim yaanniii ?

  Yanıtla
  • 19 Kasım 2018 tarihinde, saat 10:11
   Permalink

   beklerim Leydim ?

   Yanıtla
 • 26 Temmuz 2019 tarihinde, saat 11:25
  Permalink

  Bu kaçıncı okuyup bitirisim saymadim ellerine sağlık kalemine sağlık ❤️❤️

  Yanıtla
  • 28 Ağustos 2019 tarihinde, saat 23:43
   Permalink

   okuyan o güzel gözlerine sağlık ?

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir